Wpływ otyłości na zdrowie

twojnajlepszyszpital.pl
twojnajlepszyszpital.pl

Otyłość, czyli nadmierne nagromadzenie tłuszczu w ciele jest chorobą cywilizacyjną 21-go wieku powodującą zaburzenia metaboliczne. Stanowi poważny problem i wymaga leczenia. Badania przeprowadzone w Polsce wykazały, że nadwaga i otyłość dotyczy 65% kobiet i mężczyzn. Obwód talii powyżej 88 cm u kobiet i 102cm u mężczyzn jest oznaką zwiększającego się ryzyka wielu chorób.

Otyłość a dieta Herbalife

Dlatego też tak ważne jest zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Można to bardzo skutecznie osiągnąć poprzez stosowanie preparatów Herbalife. Są one w 100% bezpieczne, bowiem nie są to preparaty syntetyczne a organiczne, wytwarzane na bazie ziół i owoców z ekologicznie czystych terenów. Po zastosowaniu diety kontroli wagi nie występuje "efekt jo-jo" polegający na przemiennym traceniu na wadze i tyciu, co jest zjawiskiem powszechnie znanym. Wszelkie diety, oparte tylko na drastycznym obniżeniu ilości spożywanych kalorii powodują po ich zakończeniu szybki przyrost wagi ciała. Można to w prosty sposób wytłumaczyć: organizm otrzymuje mniej kalorii niż wynika to z jego potrzeb i sięga po rezerwy tłuszczowe powodując zmniejszenie wagi ciała. Jest to jednak rezultat pozorny, bowiem organizm przystosowuje się do danej sytuacji, zwalnia procesy metaboliczne i masa ciała stabilizuje się. Osoba prowadząca kuracje czeka aż wskazówka wagi znów zacznie spadać, lecz mózg już wysłał wiadomość, że należy obniżyć zapotrzebowanie na kalorie poniżej tego co otrzymuje a różnicę - odłożyć na wszelki wypadek. Osoba odchudzająca się nagle ku swojemu zdziwieniu zaczyna przybierać na wadze. Po ponownym obniżeniu dostarczanych ilości kalorii, sytuacja się powtarza, cały cykl zaczyna się od początku. Może to w konsekwencji doprowadzić do zagłodzenia i wyniszczenia organizmu. Dieta Herbalife polegająca na dostarczeniu organizmowi poprzez sumplementy odpowiedniej do jego prawidłowego funkcjonowania ilości witamin, minerałów, węglowodanów, białka i tłuszczów jest dietą zrównoważoną i optymalną. Osoba podczas jej stosowania nie tylko traci na wadze w kontrolowany sposób, ale odzyskuje doskonałe samopoczucie, energię i siły witalne. Nie bądźmy obojętni na otyłość, wymaga ona bowiem leczenia.

czytaj  Jak pozbyć się rozstępów?

Poniżej podano jak nadwaga niekorzystnie wpływa na poszczególne narządy powodując wiele poważnych powikłań i chorób.

CUKRZYCA TYPU II

Około 90% osób otyłych choruje na cukrzycę typu II. Najbardziej narażone są osoby z tzw. otyłością brzuszną. Bowiem przerost komórek tłuszczowych w jamie brzusznej powoduje, że stają się oporne na działanie insuliny, dotyczy to również komórek masy mięśniowej. W efekcie tego zjawiska zostaje podwyższony poziom glukozy we krwi, bowiem glukoza w prawidłowych warunkach przenika do komórek ulegając przemianą właśnie przy pomocy insuliny. Trzustka zostaje pobudzona do ponownego wytwarzania insuliny, następuje podwyższony poziom insuliny we krwi (hiperglikemia). Ale trzustka nie jest w stanie utrzymywać stale wysokiego poziomu insuliny we krwi z uwagi na oporność na nią w tkance tłuszczowej i mięśniach. Poziom insuliny powoli spada, poziom glukozy rośnie i rozwija się cukrzyca. Ludzie chorzy na cukrzyce są zagrożeni udarem mózgu, zawałem serca, chorobą stawów, utratą wzroku oraz mężczyźni impotencją.
MIAŻDŹYCA NACZYŃ

Ludzie otyli, zwłaszcza z otyłością brzuszną mają najczęściej podwyższony poziom złego cholesterolu (cholesterol LDL), który jest następnie odkładany w ściankach naczyń.

UDAR MÓZGU

Udarem mózgu są najbardziej zagrożone osoby z miażdżycą naczyń i podwyższonym ciśnieniem krwi – nadciśnieniem tętniczym.

NADCIŚNIENIE TĘTNICZE

Do nadciśnienia przyczynia się miażdżyca naczyń powodując ich zwężenie a tym samym zwiększony opór dla krwi. Przez co serce musi pokonać większy wysiłek. Nadciśnienie tętnicze występuje 3-krotnie częściej u osób z nadwagą.

CHOROBA WIEŃCOWA

40% przypadków choroby wieńcowej jest związanych z nadwagą. Przyczyną tej choroby jest przerost mięśnia sercowego oraz miażdżyca naczyń serca. Mięsień sercowy przerasta ponieważ musi zaopatrzyć w krew dodatkowe kilogramy tkanki tłuszczowej a tym samym wykonać dodatkową pracę.

CHOROBA ZWYRODNIENIOWA STAWÓW

Około 50% osób otyłych skarży się na bóle stawów kolanowych i kręgosłupa. Podwyższona masa ciała powoduje nadmierne obciążenie i uszkodzenie stawów.

czytaj  Różyczka – jak wygląda

RAK SUTKA I TRZONU MACICY

Choroba ta jest spowodowana nadmiarem estrogenów, które powstają w tkance tłuszczowej i są uwalniane do ustroju.

KAMICA PĘCHEŻYKA ŻÓŁCIOWEGO

Spożywanie większej ilości tłuszczów przez osoby otyłe powoduje, że żółć wydzielana przez wątrobę jest zagęszczana, co sprzyja powstawaniu kamieni żółciowych.

UKŁAD ODDECHOWY

Przez nadwagę zostaje ograniczona ruchowość klatki piersiowej powodując mniejsze nasycenie krwi tlenem. Najbardziej niebezpieczne jest to w czasie snu, objawia się chrapaniem oraz groźnymi powikłaniami tzw. zespołem bezdechu w czasie snu. Po takiej nocy pozostaje uczucie zmęczenia, zaburzenia pamięci, koncentracji a może nawet doprowadzić do zaśnięcia kierowcy podczas prowadzenia pojazdu.

STATYSTYKI PRRZEPROWADZONE W POLSCE SĄ ZATRWAŻAJĄCE:

- codziennie na zawał serca umiera od 200 - 250 osób;
- co 5 min ktoś umiera lub zostaje kaleką z powodu udaru mózgu ;
- 10 mln osób ma nadciśnienie tętnicze a wie o tym tylko 50% z nich;
- 80 tys. ludzi rocznie umiera z powodu nowotworów;
- głośno mówi się o epidemii cukrzycy;
- tysiące osób traci wzrok;
- tysiące mężczyzn staje się impotentami;
- 8 mln osób jest otyłych a 66% ma nadwagę.

Powinniśmy się zastanowić gdzie jesteśmy na tej drodze. Nie możemy biernie czekać na choroby??? Przy pomocy diety kontroli wagi Herbalife, można doprowadzić do właściwego stanu swoje ciało i cieszyć się sprawnym umysłem, zdrowym sercem i seksem w każdym wieku.

Tomasz Raczyk
O Tomasz Raczyk 366 artykułów
Nazywam się Tomasz Raczyk. Od lat moim zamiłowaniem jest medycyna alternatywna i filmowanie ptaków w przyrodzie. Ukończyłem studia medyczne z wynikiem bardzo dobrym. Obecnie piszę praca doktorską. W wolnych chwilach montuje filmy o przyrodzie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*