Sposoby oczyszczania organizmu

twojnajlepszyszpital.pl
twojnajlepszyszpital.pl
[Głosów:1    Średnia:4/5]

Oczyszczanie organizmu jest równie ważne jak jego dokarmianie. W organizmie, szczególnie w jelitach, gromadzą się toksyny, pozostałości pokarmów, które zalegając przedostają się do całego organizmu zatruwając go. Mogą wywoływać różne choroby, niszczyć system odpornościowy i układ immunologiczny, spowalniają odchudzanie i wywołują złe samopoczucie. Zatem usuwanie toksyn jest niezwykle ważne dla zdrowia. Warto zapoznać się ze sposobami, jakimi można to wykonać.

Oczyszczanie organizmu

Najszybszym, ale niekoniecznie przyjemnym jest lewatywa. Służy nie tylko do oczyszczania organizmu, ale także jako metoda leczenia zaparć, przygotowanie do zabiegów diagnostycznych i chirurgicznych oraz przed porodem. Jest to zabieg medyczny i polega na wprowadzeniu w odbyt specjalnego płynu, za pomocą rurki, który wypłukuje jelita i pozwala im w sposób naturalny pozbyć się zanieczyszczeń. Lewatywa opróżnia jelita, dzięki temu odciąża je i pozwala im szybciej i łatwiej pracować. Zabieg jest bezbolesny, ewentualnie droga pozbycia się zanieczyszczeń może być kłopotliwa, ponieważ wymaga czasu, więc warto zorganizować specjalnie na nią dogodny termin. Można ją wykonać w gabinecie lekarskim, gabinecie medycyny estetycznej lub w domu, we własnym zakresie. Do wykonania jej w domu, wystarczy zaopatrzyć się w specjalnie w tym celu stworzoną gruszkę,służącą do szybkiego przeprowadzania lewatywy. W gabinecie jest to pełna aparatura z pojemnikiem na płyn i długą rurką, która po wprowadzeniu płynu następnie odprowadza nieczystości, więc cały zabieg wymaga więcej czasu. Lewatywy jako oczyszczania można stosować raz na rok, lub co pół roku.

Głodówka

Kolejnym sposobem na oczyszczenie jest głodówka, czyli metoda znana w medycynie alternatywnej. Polega na okresowym wyzbyciu się wszelkich pokarmów. W przeciwieństwie jednak do lewatywy, która jest szybka i kończy się na jednym zabiegu, głodówka to proces długofalowy i wymagający wcześniejszych przygotowań. Powinna trwać około pięciu dni, do tygodnia maksymalnie, nie dłużej. Na dłuższą metę może być szkodliwa dla zdrowia, więc trzeba przeprowadzić ją umiejętnie. W trakcie głodówki można przyjmować wyłącznie płyny, czyli wodę i wywary warzywne. Głodówka, podobnie jak lewatywa oczyszcza organizm z toksyn i nagromadzonych resztek pokarmów. W jej trakcie organizm pozbawiony regularnych dostaw pokarmów, przestawia się na pobieranie energii z nagromadzonych zapasów: w pierwszej kolejności spala glikogen z wątroby, następnie tłuszcze i białka. Właśnie dlatego głodówka nie może trwać dłużej niż tydzień, ponieważ spalając te zapasy można narazić ciało na ryzyko, takie jak kwasica ketonowa. Grozi zaburzeniem równowagi procesów metabolicznych, które następnie trudno będzie ustabilizować. Nie mniej jednak głodówka cieszy się powodzeniem. Osoby stosujące tę metodę polecają ją, choć przyznają, że pierwsze trzy dni są trudne. Kolejne łatwiej przetrwać, o dziwo, zamiast uczucia słabości niespodziewanie odczuwają przypływ energii, ponieważ krew, która zwykle spływa do żołądka w celu strawienia ciężkich pokarmów, pozostaje w krwiobiegu, dzięki czemu poprawia się krążenie i stąd przypływ sił witalnych. Bardzo często traci się kilka kilogramów. Głodówka jest sposobem na odciążenie organizmu, polecana przede wszystkim dla wytrwałych i zdyscyplinowanych osób.

czytaj  Forskolin Diet - cena, działanie, opinie

Obie wyżej przedstawione metody mają swoje plusy, jak i minusy. Ich wybór i stosowanie uzależnione jest od preferencji użytkownika, niewątpliwie jednak warto je przeprowadzać w celu oczyszczenia organizmu, który obciążony zanieczyszczeniami i toksynami niekiedy potrzebuje pomocy.

Tomasz Raczyk
O Tomasz Raczyk 285 artykułów
Nazywam się Tomasz Raczyk. Od lat moim zamiłowaniem jest medycyna alternatywna i filmowanie ptaków w przyrodzie. Ukończyłem studia medyczne z wynikiem bardzo dobrym. Obecnie piszę praca doktorską. W wolnych chwilach montuje filmy o przyrodzie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*