Seks ma dwie funkcje

twojnajlepszyszpital.pl/
twojnajlepszyszpital.pl/

Stosunek seksualny (stosunek płciowy, akt płciowy) to zachowania seksualne człowieka podczas którego dochodzi do kopulacji - fizycznego zbliżenia narządów płciowych. Samo pojęcie „seks” jest terminem o wiele szerszym – jest to ogół zachowań seksualnych człowieka, jednak bardzo często oznacza też stosunek seksualny. Pierwotną istotą stosunku seksualnego była możliwość poczęcia istoty. Oczywiście seks z opcją „dziecko” w naturze towarzyszy tylko parom heteroseksualnym, co nie znaczy, że seks par homoseksualnych jest gorszy bądź nie powinien mieć miejsca.

Seks w związku dwóch kochających się i ufających sobie osób jest najlepszym i najbezpieczniejszym rodzajem seksu jaki istnieje. Jeśli idzie o seks w innym towarzystwie ten też musi być bezpieczny – para musi zabezpieczać się przed ciążą jeśli jej nie planuje, a także chorobami przenoszonymi drogą płciową, chociaż na pewno ich nie planuje.

Etapy stosunku seksualnego – przedstawienie generalne:
- Gra wstępna
- Wejście penisa do pochwy
- Kopulacja
- Orgazm
- Wytrysk nasienia
- Odprężenie

Reakcje seksualne - przedstawienie generalne:
- Podniecenie
- Plateau
- Orgazm
- Odprężenie

Przedstawienia gerenalne są najbardziej popularne w występowaniu, jednak mogą prezentować się zupełnie inaczej.

Reakcje seksualne obejmują całe ciało, mogą być bardzo zróżnicowane i są zależne od wielu czynników: wiek, stan zdrowia, budowa ciała, relacja między partnerami. Oczywiście w wielkiej części zależne są od płci jednak i u dziewczyn i u chłopców ciało poza obszarem pochwa/penis reaguje podobnie.

Chłopak

Podniecenie

Ciało zaczyna przygotowywać się do stosunku. Krew napływa do narządów płciowych, a chłopak doznaje erekcji. Brodawki się napinają i stają się ciemniejsze. Unoszą się jądra. Penis nie utrzymuje się ciągle w stanie silnego wzwodu, krew odpływa i dopływa do ciała jamistego w zależności od intensywności stymulujących bodźców. Napinają się mięśnie brzucha oraz mięśnie międzyżebrowe. Oddech przyspiesza, tętno także, zwiększa się ciśnienie krwi. Na ciele pojawia się rumieniec.

czytaj  Elongattor – opinie – cena – gdzie kupić?

Plateau

Zwiększa się obwód członka. Rośnie oddech, ciśnienie krwi i tętno. Występują coraz silniejsze skurcze brzucha, mięśni międzyżebrowych, pojawiają się skurcze mięśni twarzy. Do zmian dochodzi także w mosznie, której skóra się napina, a jądra powiększają się. W trakcie narastającego podniecenia jądra przemieszczają się bliżej ciała, występuje ejakulacja. Płyn nasienny, w którym znajdują się plemniki przepływa do prącia skąd zostanie wyrzucony na zewnątrz w czasie wytrysku towarzyszącemu orgazmowi.

Orgazm

Oddech przyspiesza, zwiększa się tętno i ciśnienie krwi. Co 8/10 sekundy następują skurcze penisa, a w ich wyniku nasienie wydostaje się na zewnątrz. Mogą one trwać kilka minut, ale większa część ejakulatu wydalana jest w czasie trzech, czterech pierwszych skurczów. Występują skurcze grup mięśni i skurcze zwieracza odbytu. Ilość spermy wydalanej podczas stosunku ma przeciętnie wielkość łyżeczki i może zawierać do 600 milionów plemników.
Czytaje dalej o orgazmie

Odprężenie
Krew odpływa z narządów płciowych. Oddech, tętno i ciśnienie zwalniają. Napięcie mięśni i erekcja brodawek ustają. Penis wiotczeje, a jądra wracają na swoje miejsce.

Dziewczyna

Podniecenie

Ciało zaczyna przygotowywać się do stosunku. Brodawki i piersi powiększają się. Układ mięśniowy napina się. Następuje lubrykacja czyli zwilżenie pochwy. Skóra na podbrzuszu zaczerwienia się. Łechtaczka powiększa się, unosi się macica, wydłuża się pochwa. Zewnętrzne wargi sromowe rozchylają się, a wewnętrzne powiększają.

Plateau

Przyśpiesza oddech i tętno oraz ciśnienie. Piersi i brodawki nadal powiększają się. Układ mięśniowy napina się, pojawiają się skurcze brzucha i twarzy. Łechtaczka zmienia swoją pozycję. Kiedy następuje skurcz mięśni macica podnosi się wraz z innymi narządami w podbrzuszu. 2/3 pochwy wysuwa się do przodu. U dziewczyny w czasie orgazmu dochodzi do skurczów zewnętrznych narządów płciowych oraz macicy.

Orgazm

Serce bije coraz szybciej, oddech także jest coraz szybszy, wzrasta tętno. Na ciele pojawia się rumieniec, jest tym intensywniejszy im silniejszy jest orgazm. Tak jak u chłopaka skurcze pochwy występują co 8/10 sekundy, jednak dziewczyny szczytują znacznie dłużej niż chłopcy. Występują silne skurcze grup mięśniowych ciała, pochwy i macicy oraz zwieracza odbytu.
Szereg zachowań dziewczyny, która miała orgazm może być różny w zależności od intensywności doznań, ale też usposobienia: może krzyczeć, wić się, śmiać, gryźć, drapać, szeptać, szlochać, może też nic nie mówić i prawie się nie ruszać, a partner czy partnerka nawet nie zauważą że miała orgazm. Poziom intensywności jest rzeczą bardzo indywidualną

czytaj  Testolan-Opinie-Cena-Sprawdzamy jak skuteczny jest ten środek?

Odprężenie

Dziewczyna o wiele dłużej niż chłopak wraca do stanu sprzed stosunku. Ustępuje rumieniec seksualny. Oddech, tętno i ciśnienie normują się. Piersi i brodawki wracają do swoich rozmiarów. Krew odpływa z warg sromowych po 15 sekundach. W czasie 10 sekund łechtaczka wraca do stanu spoczynku, a po 15 minutach ściany pochwy wracają do swojego normalnego kształtu i wielkości. Ujście szyjki macicy jest otwarte przez 30 minut.

Tomasz Raczyk
O Tomasz Raczyk 366 artykułów
Nazywam się Tomasz Raczyk. Od lat moim zamiłowaniem jest medycyna alternatywna i filmowanie ptaków w przyrodzie. Ukończyłem studia medyczne z wynikiem bardzo dobrym. Obecnie piszę praca doktorską. W wolnych chwilach montuje filmy o przyrodzie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*