Paznokcie latem

twojnajlepszyszpital.pl
twojnajlepszyszpital.pl

Lato to okres, w czasie którego powinniśmy wybierać kolorowe stroje, buty, dodatki. Ten ciepły czas powinien znaleźć odzwierciedlenie również w doborze kosmetyków. I o ile ciepło, zwłaszcza w ciągu dnia, nie sprzyja malowaniu się, rezygnować nie powinnyśmy z możliwości, jaką dają nam najnowsze palety lakierów do paznokci.

Latem kolor triumfuje, toteż nie rezygnujmy z kolorowych lakierów do paznokci. Fiolet, turkus, pomarańcz, zieleń, żółć – paleta barw jest ogromna i warto z niej korzystać możliwie często i możliwie najpełniej. Kolor nie musi pasować do bluzki czy sukienki. Może stanowić o swojej odrębności i indywidualności – dajmy sobie szansę na odrobinę szaleństwa i wykorzystajmy do tego okres wiosenno-letni możliwie najpełniej!

Przed pomalowaniem paznokci pamiętajmy o tym, że widoczny, nawet pastelowy kolor, zwraca uwagę innych na nasze dłonie. Nie rezygnujmy jednak z tego zabiegu, bowiem o wypielęgnowane dłonie powinniśmy zadbać niezależnie od pory roku czy koloru naniesionego na płytkę.
Przygotowując zatem paznokcie do pomalowania dokładnie je wymoczmy, następnie usuńmy skórki, wypiłujmy nadając każdej płytce jednakowy kształt i długość i dopiero wówczas przystąpmy do malowania płytki.

Jaki kolor wybrać?

Jesień i zima to okres, w którym dominują kolory stonowane, zatem nie sięgajmy po nie również w okresie intensywnego działania słońca.
W palecie kolorów klasycznych pozostają czerwień i czerń, jednak wiosną i latem starajmy się korzystać z innych kolorów.
Modny pozostaje nadal french, jednak w wersji wiosenno-letniej postawmy na kolory żywe, w tym wrzosy, żółty, pomarańcze.
Odradza się stosowania takich samych kolorów na dłoniach oraz stopach. Komponujmy kolory nie bojąc się eksperymentować.

Manikiur hybrydowy

W tym sezonie modny staje się manikiur hybrydowy. Wykorzystuje on bardzo trwały i błyszczący lakier, który utrzymuje się nawet do dwóch tygodni. Kolejnymi jego zaletami jest to, iż lakier nie odpryskuje, nie ściera się oraz, co istotne dla wielu pań, bardzo szybko schnie.
Taki manikiur niewątpliwie jest pożądany w czasie wakacji, kiedy nasze dłonie mają częsty kontakt z wodą.
Manikiur hybrydowy w swoim założeniu ma nie uczulać oraz nie niszczyć płytki paznokci.

czytaj  BigBust opinie - forum, cena. Czy warto kupić ten produkt?

Manikiur hybrydowy wykorzystuje preparat, którego skład jest opatentowany, zaś samo jego nałożenie tak łatwe, jak pomalowanie paznokci zwykłym lakierem. Pomalowana płytka wygląda tak, jak po nałożeniu na nią żelu, jednocześnie jest tak trwała, jak po akrylu.
Czas wykonania manikiuru hybrydowego jest też znacznie krótszy, aniżeli nałożenie żelu czy akrylu i wynosi około 45 minut.
Czynność tę rozpoczyna przygotowanie płytki poprzez odsunięcie skórek i wypiłowanie paznokci, następnie stylistka przechodzi do nałożenia bazy, po której nanosi dwie warstwy lakieru, utwardzając je odpowiednim preparatem, wykorzystując następnie lampę UV.

Lakier taki należy zmywać specjalnym zmywaczem na bazie acetonu, który wysusza płytkę. Po dwóch tygodniach zaleca się, aby paznokcie odpoczęły, dlatego przez kolejne dwa tygodnie paznokcie nie powinny być malowane taką metodą. Aby przywrócić płytce kondycję zaleca się na ten czas stosowanie odżywek.

Koszt manikiuru hybrydowego wynosi, w zależności od salonu około 100-150 zł. Jego usunięcie to koszt około 50 zł.

Manikiur japoński

Kolejną nowością kosmetyczną jest manikiur japoński. Polega on na wtarciu w płytkę specjalnej pasty, która zatrzymuje wodę przyspieszając tym samym regenerację płytki w kontakcie z witaminami a następnie pudru, który zatrzymuje substancje odżywcze dostarczone w paście, chroni przed czynnikami zewnętrznymi oraz detergentami.
Następnie przechodzi się do polerowania, dzięki któremu płytka nabiera perłowego połysku, który utrzymuje się nawet do dwóch tygodni.
Cena takiego manikiuru wynosi około 50 zł.
Manikiur japoński jest manikiurem, którego nie powinno wykonywać się często a to z racji konieczności polerowania płytki. W trakcie takiego zabiegu płytka staje się cieńsza, wobec czego osłabia się.

Z nowości dostępnych na rynku na uwagę zasługuje pachnąca linia lakierów do paznokci marki Revlon, których zapach uaktywnia się po kilku minutach po aplikacji kosmetyku na płytce i utrzymuje się około dwóch dni.
W jego składzie znajdują się wyrównujące powierzchnię płytki oraz wydobywające głębię koloru proteiny jedwabiu.
Sięgnąć warto również po lakiery graffiti dające wiele możliwości czy peny Ollie nails.
Na uwagę zasługuje również preparat Complete Salon Maniucure marki Sally Hansen, który łączy w sobie aż pięć preparatów: bazę, utwardzacz, odżywkę wzmacniającą, lakier do paznokci i kolejny utwardzacz.
Pomalowanie nim paznokci daje efekt uzyskania profesjonalnego maniciuru utrzymującego się do 10 dni.
Jego tajemnica tkwi w specjalnej formule, na którą składają się wapń i minerały morskie odpowiadające za wzrost i wzmocnienie płytki. Wyciąg z wodorostów oraz wygładzająca proteina perłowa wykazują natomiast właściwości nabłyszczające. Dzięki temu Complete Salon Maniucure wzmacnia i odżywia kolor.
Na uwagę zasługuje również podwójny pędzelek. Można nim pomalować całą powierzchnię paznokcia za jednym pociągnięciem.

czytaj  Jak zbudowany jest paznokieć człowieka
Tomasz Raczyk
O Tomasz Raczyk 366 artykułów
Nazywam się Tomasz Raczyk. Od lat moim zamiłowaniem jest medycyna alternatywna i filmowanie ptaków w przyrodzie. Ukończyłem studia medyczne z wynikiem bardzo dobrym. Obecnie piszę praca doktorską. W wolnych chwilach montuje filmy o przyrodzie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*