Malowanie paznokci – jak to robić poprawnie?

malowanie paznokci
malowanie paznokci

mainarticle2 2 Malowanie paznokci   jak to robić poprawnie?

Malowanie paznokci - jak to robić poprawnie?

Przed lakierowaniem naszych paznokci powinniśmy najpierw usunąć preparatem odtłuszczającym resztki kremu i olejku, jeżeli wcześniej nie były polerowane. Najpierw kładziemy jedną warstwę lakieru podkładowego i czekamy, aż dobrze wyschnie. Potem na paznokcie nanosimy lakier kolorowy ( matowy lub perłowy). Podczas lakierowania pędzelek przykładamy do płytki paznokciowej poniżej jej połowy, przesuwamy do granicy skórki i jednym pociągnięciem cofamy do wierzchołka naszego paznokcia. Lakieru nie powinniśmy nanosić zbyt grubo. Pierwsza warstwa nie musi dokładnie pokryć paznokcia. Lakier powinien dobrze wyschnąć, dopiero wtedy nanosimy drugą warstwę i czekamy do całkowitego wyschnięcia paznokci. Do lakierowania można użyć także lakieru w sztyfcie. Jeżeli chcemy przyspieszyć schnięcie lakieru, po odczekaniu krótkiej chwili spryskujemy go specjalnym preparatem. Sposób nakładania i rodzaj lakieru zależą od kształtu i grubości naszych paznokci, życzenia naszej klientki i jej ubioru. Należy być na bieżąco z często zmieniającymi się trendami mody na naszym rynku. Dzięki odpowiedniemu nałożeniu kolorowego lakieru możemy optycznie korygować kształt naszych paznokci. W przypadku paznokci długich i wąskich nie lakierujemy obłączka. Jeśli paznokcie są szerokie, nie lakierujemy ich brzegów. Kosmetyczka może włączyć do swojej oferty modelowanie paznokci. Jest to przedłużanie i wzmacnianie naturalnych paznokci i korygowanie zmian w obrębie płytki paznokciowej polegające na doklejaniu do naturalnych paznokci sztucznych płytek. Usługą specjalną jest upiększanie płytki paznokciowej techniką air brush, polegającą na zdobieniu płytki paznokciowej miniaturowymi wzorkami, nanoszonymi za pomocą pistoletu spryskującego i sprężonego powietrza. Każda kosmetyczka powinna posiadać wiedzę na temat lakierów do malowania paznokci. Lakier do paznokci jest zabarwionym roztworem nitrocelulozy w rozpuszczalnikach organicznych z dodatkiem niewielkiej ilości substancji oleistej ( najczęściej olej rycynowy) dla dodania większej elastyczności. Czynniki plastyczne, zawarte w lakierze, warunkują wytworzenie plastycznej, dobrze przylegającej, przezroczystej i świecącej błonki na powierzchni płytki paznokciowej; chronią one również płytkę przed wysychaniem i łamliwością. Dobry lakier lub emalia, należycie rozprowadzone, powinny tworzyć ściśle przylegającą do paznokcia, gładką, przezroczystą lab matową, lśniącą i nie pękającą błonkę. Kolor lakieru zależy od mody i szeregu innych czynników, jak zawód, upodobania, pora dnia i roku. Produkuje się lakier w bardzo różnorodnych barwach, od bladoróżowego do ciemnorubinowego (naturalny, różowy, koralowy, czerwony, ciemnoczerwony, perłowy, fioletowy, miedziany, brunatny srebrny i złoty.

czytaj  Cienkie włosy.Przyczyny,objawy jak leczyć?

Nigdy po malowaniu nie sprawdzamy czy emalia już wyschła, bo wówczas, jeżeli jest ona jeszcze lepka, uszkodzi się gładką powierzchnię paznokcia. Malowanie paznokci jest także uzależnione od kształtu paznokci; paznokcie zbyt szerokie lub okrągłe, paznokcie owalne, paznokcie kwadratowe i wachlarzowe. Kosmetyczka powinna dostosować odpowiedni kolor oraz kształt malowania na odpowiednim paznokciu. Jeżeli kształt paznokcia jest nieregularny, można go poprawić przez odpowiednie nałożenie emalii lub lakieru. I tak np. poleca się pozostawienie wąskiego paska bez emalii po obu bokach płytki; jeśli jest ona szeroka i krótka: wydłuża to paznokieć. Jeżeli płytka jest długa i owalna, nie lakieruje się wolnego brzegu i łąkotki skraca to nieci płytkę. Do każdego kształtu paznokcia można dobrać odpowiedni sposób lakierowania wg własnej praktyki lub po doradzeniu się manicurzystki.

malowanie paznokci Malowanie paznokci   jak to robić poprawnie?

Paznokcie akrylowe

Bardzo powszechnie znaną i stosowaną techniką przedłużania paznokci jest metoda akrylowa. W skład akrylu wchodzą standardowe proszki ( akryl biały, różowy, bezbarwny), a także proszki kolorowe, płyn akrylowy, w zależności od producenta szybko lub wolnoschnący. Akryle są miękkie a w połączeniu z płynem tworzą plastyczną samopoziomującą się masę, a przy tym łatwo się opiłowują. By zwiększyć przyczepność paznokcia musimy posiadać wytrawiacz płytki paznokcia PRIMER ( bezkwasowy), zwiększa on przyczepność tipsów, żelu, akryli do naturalnej płytki paznokci ( nie powoduje pieczenia pod paznokciami). Metoda akrylowa daje zdecydowanie większe możliwości niż metoda żelowa. Do wykonania tej metody potrzebny jest specjalny pędzelek w kształcie szpica ( najwyższa jakość, wykonany z czystego oryginalnego włosia). Akryl wysycha samoczynnie i dość szybko, dlatego nie potrzeba przy wykonywaniu tej metody posiadać lampy UV. Najczęściej metodę tą stosuje wykwalifikowana kosmetyczka w gabinecie urody, posiadające wszystkie niezbędne i profesjonalne przyrządy. Przed przystąpieniem do zabiegu kosmetyczka powinna porozmawiać z klientką o tej metodzie, w jaki sposób powinna dbać o dłonie i paznokcie po zabiegu. Pierwszym elementem w tej metodzie jest wykonanie akrylu, który polega na łączeniu proszku z płynem bezpośrednio na pędzelku i położeniu wykonanej masy na płytkę. Następnie formujemy odpowiednio pędzelkiem, na tyle szybko, by nie zastygnął akryl. Metodę tą stosujemy szczególnie u osób ze zniszczonym bardzo paznokciami ( obgryzione, zniekształcona płytka), gdzie możemy fachowo zniwelować i zamaskować defekty naszych paznokci. Osoby mające skłonność do obgryzania paznokci, mogą dzięki tej metodzie zaprzestać tego brzydkiego nawyku, a paznokcie pod akrylem odbudują swoja płytkę. Osoby mające zniekształcone płytki paznokciowe również w ten sposób moa zamaskować swoje ubytki i poczuć się swobodniej, np. w miejscu pracy, szkole itp.. Dzięki tej metodzie mamy paznokcie pięknie uformowane i ukształtowane. Do wykonania tego zabiegu powinniśmy używać dobrego jakościowo akrylu, gorszy akryl jest dość ostry i nieprzyjemny w zapachu. Kosmetyczka wykonująca zabieg tą metodą powinna posiadać bardzo dobre pilniki lub frezarki, gdyż paznokcie akrylowe poddajemy obróbce, która zależeć będzie od tego, jak wykonaliśmy masę akrylową na płytce paznokciowej. Niezmiernie ważnym efektem jest zdobienie akrylowe w postaci ozdób ( listki, pajączki, trój wymiary, uwypuklenia, kreski itp.). Kosmetyczka wykonująca tipsy metodą akrylową powinna przejawiać duszę artysty, mieć ogromną wyobraźnię czy fantazję, dzięki czemu nasze paznokcie będą bardziej efektowne. Największe zapotrzebowanie na takie zdobienie akrylowe przypada w okresie świątecznym, karnawałowym, wiosenno-letnim. Akryl daje nam bardzo duże możliwości, od ukształtowania paznokcia bardzo wypukłego a nawet wystającego, wyrastającego z paznokcia( ale to już tylko na szczególne okazje).

czytaj  Collamask opinie-Cena.Sprawdzamy czy to działa?

shutterstock 236859715 d62190511 Malowanie paznokci   jak to robić poprawnie?

Właściwa pielęgnacja paznokci

Powinniśmy pamiętać o pielęgnacji paznokci, by wyglądały zawsze estetycznie. Oto preparaty służące pielęgnacji:

1.Klej do paznokci skład chemiczny tego preparatu powoduje sklejenie rozdzielających się warstw paznokcia i nadłamliwych brzegów płytki paznokciowej.

2.Odżywki regenerują płytkę paznokciową, odbudowują strukturę paznokcia, są przeznaczone szczególnie do miękkich i łamliwych paznokci. Systematyczne ich stosowanie powoduje widoczny i trwały efekt wzmocnienia płytki paznokciowej. Niektóre odżywki mogą być stosowane jako lakier podkładowy pod emalię lub jako samodzielna powłoka lakierowa odżywczo ochronna.

3.Lakiery podkładowe są to preparaty stosowane w celu wzmocnienia i odżywienia płytki paznokciowej, mogą zawierać witaminy, szczególnie witaminę E, proteiny, liposomy, składniki żywic itp. Preparaty te utwardzają płytki paznokciowe i znacznie przedłużają trwałość emalii na paznokciach.

4.Lakier wypełniający jest produktem najnowszej generacji kosmetyków pielęgnujących paznokcie. Niweluje on nierówności płytki paznokciowej powstałe na skutek zmian chorobowych, mechanicznych uszkodzeń, naturalnej niedoskonałości płytki paznokciowej. Zaleca się go do stosowania jako podkład tuszujący mankamenty paznokci, przed naniesieniem emalii.

5.Lakier szybko schnący jest to preparat do paznokci o skróconym czasie schnięcia ( do około 60 sekund). Nakłada się go na paznokcie pokryte emalią lub jako samodzielny lakier do paznokci ( w przypadku, gdy klientka prosi tylko o nadanie paznokciom połysku, stosowany jako jedyna powłoka w celu ochrony płytki przed szkodliwym działaniem środków chemii gospodarczej). Preparat ten zapewnia wysoki połysk emalii, chroni ją przed zmianą kolorytu pod wpływem światła i przedłuża jej trwałość na paznokciach.

6.Płyn usuwający zgrubiały naskórek zmiękcza naskórek, powoduje jego bezproblemowe usunięcie.

Gdy pielęgnuje nam paznokcie kosmetyczka, powinna ona uważać, aby nie odsuwać lub nie przycinać zbyt mocno skórki, gdyż może uszkodzić delikatną macierz i spowodować wniknięcie drobnoustrojów.

Tomasz Raczyk
O Tomasz Raczyk 366 artykułów
Nazywam się Tomasz Raczyk. Od lat moim zamiłowaniem jest medycyna alternatywna i filmowanie ptaków w przyrodzie. Ukończyłem studia medyczne z wynikiem bardzo dobrym. Obecnie piszę praca doktorską. W wolnych chwilach montuje filmy o przyrodzie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*