Głodówka jest formą odtrucia i oczyszczenia organizmu

twojnajlepszyszpital.pl
twojnajlepszyszpital.pl
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jedzenie i nie jedzenie są jak czuwanie i relaks, pomiędzy którymi rozgrywa się nasze życie. Bardzo często podczas odchudzania sięgamy po taką metodę jak głodówka. Czym więc jest głodówka i jak ją stosować?

Głodówka jest formą odtrucia i oczyszczenia organizmu,

czyli wstępem do zdrowego odżywiania. To także dobry sposób na zrzucenie nagromadzonych kilogramów, czyli jest bardzo pomocna podczas odchudzania.

Chcąc się odchudzać często zastanawiamy się, co możemy osiągnąć dzięki głodówce. A więc: głodówka jest najszybszą, najprzyjemniejszą i najbezpieczniejszą metodą pozbycia się kilku zbędnych kilogramów podczas odchudzania. Głodówka odchudzająca pomaga odejść od niezdrowego, konsumpcyjnego, przeładowanego pod każdym względem modelu życia a więc dzięki głodówce możemy nauczyć się jeść umiarkowanie i w pełni rozkoszować się każdym kęsem pożywienia.

Głodówka pomaga pozbyć się uzależnienia od używek i leków a to może być bardzo istotne w czasie odchudzania, nauczymy się zastępować pewne rzeczy innymi zdrowszymi. Na przykład nauczymy się rezygnować z kawy na rzecz świeżego soku.

Uwolniona od starych zapasów i złogów oczyszczona w trakcie głodówki tkanka pozbywa się źródła swoich dolegliwości i odzyskuje wigor. Dzięki głodówce skóra odmładza się i staje się piękniejsza, gdyż tkanka łączna odzyskuje prężność.

Głodówka lecznicza

jest jednym z niewielu skutecznych, biologicznych środków odtruwających organizm w naszym tak bardzo zanieczyszczonym środowisku. Głodówka służy utrzymaniu dobrej formy fizycznej i psychicznej.

A teraz kilka przepisów na przeprowadzenie głodówki podczas odchudzania, czyli rodzaje głodówek:

Głodówka odchudzająca wodna – picie wody mineralnej lub źródlanej od 1 do 2 litrów dziennie przez ludzi ważących w normie i od 2 do 3 litrów dziennie przez ludzi z nadwagą.

Głodówka odchudzająca herbaciana – trzy razy dziennie po 2 filiżanki herbaty z różnych ziół (bez dodatku miodu). Oprócz tego – woda. Głodówka herbaciana – podobnie jak opisana poprzednio – nie dostarcza organizmowi ani jednej kalorii. W stosunku do głodówki wodnej ma ona jednak tę zaletę, że dopuszcza przyjmowanie ciepłych płynów o odczynie zasadowym.

czytaj  Cellinea - cena, dawkowanie, forum

Głodówka lecznicza sokowa – picie od 3 do 4 razy dziennie 1 szklanki świeżo wyciśniętego soku owocowego lub jarzynowego, a pomiędzy tymi posiłkami picie wody.

Głodówka serwatkowa pomocna przy odchudzaniu – picie 1 litra serwatki dziennie oraz uzupełnianie zapotrzebowania herbatkami ziołowymi oraz świeżymi sokami. Lecznicza głodówka serwatkowa jest wzbogacona w białko.

Ze względu na wyjątkową siłę działania głodówka musi być przeprowadzana zgodnie ze ściśle określonym planem, najlepiej pod kontrolą lekarza.

Tomasz Raczyk
O Tomasz Raczyk 366 artykułów
Nazywam się Tomasz Raczyk. Od lat moim zamiłowaniem jest medycyna alternatywna i filmowanie ptaków w przyrodzie. Ukończyłem studia medyczne z wynikiem bardzo dobrym. Obecnie piszę praca doktorską. W wolnych chwilach montuje filmy o przyrodzie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*