Dowiedz się jakie witaminy powinni przyjmować sportowcy

twojnajlepszyszpital.pl
twojnajlepszyszpital.pl
[Głosów: 0   Average: 0/5]

Osoby uprawiające różne dyscypliny sportowe, są szczególną grupą społeczną u której zapotrzebowanie na witaminy i minerały jest większe niż u osób minimalnie aktywnych fizycznie. Witaminowe suplementy i odpowiednio dostosowana dieta, wzbogacona w składniki odżywcze odgrywa nie mniej ważną rolę niż sam trening czy wysiłek fizyczny. Ponadto witaminy dla sportowców są istotnym elementem ułatwiającym metabolizm, wchłanianie składników energetycznych i pokarmowych oraz usprawniającym krążenie krwi. Reasumując witaminy dla sportowców odgrywają priorytetową rolę w odpowiedniej budowie mięśni i dobrej kondycji fizycznej.

Witaminy dla sportowców do picia.

Prawidłowe nawodnienie organizmu u sportowców stanowi istotny czynnik wpływający na efektywność treningu, co ma duże przełożenie na efekt końcowy, czyli jak najlepsze rezultaty osiągane w czasie np. zawodów. Płyny wypijane przez sportowców podczas intensywnego wysiłku mają na celu oprócz uzupełniania wody oraz traconych wraz z potem elektrolitów, dostarczenie organizmowi witamin i minerałów potrzebnych do dalszego wysiłku fizycznego. Dlatego idealnym rozwiązaniem dla sportowców są specjalnie produkty witaminowe do picia np. napoje izotoniczne i shoty witaminowe. Specjalna kompozycja tego typu środków uzupełnia u sportowców niedobory tych składników w zależności od ich zapotrzebowania.

Witaminy dla sportowców w płynie.

Szczególnie ważnym aspektem w codziennej diecie sportowców jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości płynów. Napojem idealnym, który jednocześnie zgasi pragnienie i uzupełni wszystkie niezbędne składniki tracone wraz z potem, a dodatkowo będzie źródłem energii potrzebnej do wydłużenie wysiłku fizycznego są witaminy dla sportowców w płynie dostępne pod postacią tzw. napoi izotonicznych, shotów witaminowych czy suplementów.

czytaj  Co musicie wiedzieć o haluksach

Jakie witaminy dla sportowców.

W codziennej diecie sportowca szczególnie ważną funkcję odgrywają witaminy z grupy B, które wpływają na układ nerwowy stąd ich duża rola w dyscyplinach, które wymagają zręczności. Również niezbędna w diecie sportowców jest witamina A, wspomagająca narząd wzroku oraz witamina E chroniąca tkanki przed uszkodzeniem ze strony wolnych rodników. Zwiększoną dawkę tej witaminy zalecana jest sportowcom, którzy trenują na dużych wysokościach. Ponadto znacząca rolę spełnia witamina C, której niedobór w diecie sportowców znacznie obniża wydolność fizyczną.

Witaminy dla sportowców w aptece.

Na rynku dostępnych dzisiaj jest sporo preparatów zawierających minerały i witaminy. Większość odżywek witaminowych dla sportowców jest szeroko dostępna szczególnie w aptekach, a także w sklepach zaopatrujących się w suplementy i preparaty dietetyczne.

Badanie moczu to najczęściej wykonywane badanie diagnostyczne, które dostarcza wielu istotnych informacji o funkcji układu moczowego. A dokładnie o stanie czynnościowym nerek i wielu innych narządów, jak na przykład gruczołów wydzielania wewnętrznego czy wątroby. Ponadto służy do oceny rodzaju i zaawansowania chorób nerek i innych narządów. Reasumując laboratoryjne badanie moczu  jest dobrym sposobem kontrolowania swojego zdrowia, a gdy coś nie jest w normie, stanowi niezwykle ceną pomoc dla lekarza w diagnozowaniu i monitorowaniu postępów leczenia.

Badanie moczu na posiew.

Badanie posiewu moczu to inaczej badanie bakteriologiczne. Jest wykonywane głównie w celu określenia przyczyny odpowiedzialnej za rozwój infekcji dróg moczowych. Aby badanie posiewu moczu było wiarygodne należy przestrzegać kilku istotnych zasad. W dniu poprzedzającym badanie unikać wzmożonego wysiłku fizycznego oraz spożywania dużej ilości białka, nie przeprowadzać badania na dwa dni przed spodziewaną menstruacją jak i zaraz po niej. Następnie po nocnym odpoczynku zadbać o higienę narządów płciowych, po czym do jałowego pojemnika, który możemy zakupić w każdej aptece, oddać ok. 15 – 20 ml moczu ze środkowego strumienia, czyli pierwsze krople oddajemy do toalety, a kolejne do pojemnika i końcową ilość do toalety. W sytuacji uzyskania wyniku większego lub mniejszego niż 100 000 bakterii w 1 ml moczu zwykle stwierdza się zakażenie drobnoustrojami takimi jak: pałeczka okrężnicy, odmieniec pospolity, pałeczka ropy błękitnej, rzadziej gronkowce saprofitujące lub drobnoustroje z rodziny Micrococcaceae.

czytaj  Toe Pro opinie -Cena.Czy warto kupić ten produkt?

Badanie moczu u dzieci.

Niepokojącym sygnałem, że w organizmie dziecka dzieje się coś niedobrego, jest często zgłaszany przez malucha ból przy oddawaniu moczu. Najprostszym wówczas rozwiązaniem jest oddać próbkę moczu dziecka do badania. W przypadku, kiedy w opisie badania znajdzie się informacja o namnożeniu bakterii w moczu dziecka, może świadczyć to o zapaleniu cewki moczowej, należy wówczas podjąć leczenie. Natomiast jeśli w opisie widnieje informacja o obecności małej liczby bakterii w moczu dziecka to, w wynikach badań pojawia się wówczas określenie o nielicznych lub pojedynczych bakteriach w polu widzenia, jako normalny zdrowy objaw.

Badanie moczu a okres.

Generalnie podczas okresu pobieranie próbek moczu jest nie wskazane, ponieważ wynik badania może być niewiarygodny.

Badanie moczu w ciąży.

W okresie ciąży rutynowym badaniem przeprowadzonym zwykle podczas każdej wizyty kontrolnej jest badanie moczu. To nieskomplikowane i bezbolesne badanie umożliwia wykrycie obecności leukocytów, czyli białych krwinek w moczu oraz dostarcza kluczowych informacji o ogólnym stanie zdrowia pacjentki w ciąży.

Interpretacja wyników badania moczu.

Wyniki badania moczu pozwalają ocenić:
Barwę – właściwa barwa moczu waha się od słomkowej do bursztynowej;
Odczyn – lekko kwaśny, czyli prawidłowe pH to 4.6–8.0.;
Ciężar właściwy (gęstość moczu) – norma (waha się w granicach 1,001-1,035 g/ml);
Przejrzystość – najbardziej pożądana zupełna;
Woń – prawidłowa woń moczu nie ma żadnego zapachu.

Tomasz Raczyk
O Tomasz Raczyk 366 artykułów
Nazywam się Tomasz Raczyk. Od lat moim zamiłowaniem jest medycyna alternatywna i filmowanie ptaków w przyrodzie. Ukończyłem studia medyczne z wynikiem bardzo dobrym. Obecnie piszę praca doktorską. W wolnych chwilach montuje filmy o przyrodzie.

1 Trackback / Pingback

  1. PROFILAKTYKA OSTEOPOROZY-Jak sobie z nią radzić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*