Czym jest piperyna, czyli czarny pieprz na odchudzanie

[Głosów:1    Średnia:5/5]

piperyna Czym jest piperyna, czyli czarny pieprz na odchudzaniePiperyna, to alkaloid, który znajduję się w kolcach i oleożywicy roślin pieprzowych, występuje też w wysokim stężeniu w skórce ziaren pieprzu. Chociaż piperynę uzyskuje się w 98% w sposób naturalny, to jest ona również produkowana w laboratoriach do celów chemicznych i medycznych.

Jest głównych składnikiem czarnego pieprzu, zawiera również pewną ilość olejków aromatycznych, surowego białka, surowego tłuszczu i rozpuszczalnego azotu, może redukować smak i ułatwiać trawienie. Sam pieprz zawiera też witaminę A, witaminę B2, witaminę C skrobię, tiaminę, miedź, żelazo, cynk, ketony, alkohole i enzymy.

Jak działa piperyna?

Czarny pieprz był uważany już od paru lat za środek poprawiający pracę jelit, dzięki pobraniu od niego silnego ekstraktu jakim jest piperyna i skoncentorwaniu go w suplemencie, pozwoliło nam wykorzystać jego moc w całości.

Piperyna zwiększa ukrwienie naszych jelit, zwiększa emulujące i trawienne treści w naszych jelitach, a to z kolei poprawia zdolność aktywnego transportu substancji odżywczych z naszego układu pokarmowego. Przyjmowana z jedzeniem lub innymi suplementami, poprawi twoją zdolność do absorbowania substancji odżywczych i zatrzymywania ich w twoim organizmie.

Dawkowanie piperyny:

Używanie ekstraktu z czarnego piperzu w celu zwiększenia absorpcji innych suplementów, które są glukuronizowane (np. Kurkumina) zwykle wymaga przyjmowanie około 20 mg bioaktywnej piperdyny.

Zachowywanie środków ostrożności:

Czarny pieprz nie może być spożywany w nadmiarze 1 łyż dziennie, kiedy w tym samym czasie przyjmujesz leki takie jak digoksyna czy fenytoina. Szybkość z jaką wątroba usuwa te lekarstwa spowalnia w momencie, kiedy do organizmu jest dostarczana zbyt duża ilość ekstraktu z pieprzu.

Gdzie można kupić piperynę?

Jeśli chcesz kupić produkt w tabletkach, kup je na stronie the Amazon. Jeśli wolisz formę sproszkowanego  ekstraktu, wejdź na naszą stronę.

czytaj  Sposoby oczyszczania organizmu
Tomasz Raczyk
O Tomasz Raczyk 366 artykułów
Nazywam się Tomasz Raczyk. Od lat moim zamiłowaniem jest medycyna alternatywna i filmowanie ptaków w przyrodzie. Ukończyłem studia medyczne z wynikiem bardzo dobrym. Obecnie piszę praca doktorską. W wolnych chwilach montuje filmy o przyrodzie.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*