Czym jest piperyna, czyli czarny pieprz na odchudzanie

[Głosów:1    Średnia:5/5]

piperyna Czym jest piperyna, czyli czarny pieprz na odchudzaniePiperyna, to alkaloid, który znajduję się w kolcach i oleożywicy roślin pieprzowych, występuje też w wysokim stężeniu w skórce ziaren pieprzu. Chociaż piperynę uzyskuje się w 98% w sposób naturalny, to jest ona również produkowana w laboratoriach do celów chemicznych i medycznych.

Jest głównych składnikiem czarnego pieprzu, zawiera również pewną ilość olejków aromatycznych, surowego białka, surowego tłuszczu i rozpuszczalnego azotu, może redukować smak i ułatwiać trawienie. Sam pieprz zawiera też witaminę A, witaminę B2, witaminę C skrobię, tiaminę, miedź, żelazo, cynk, ketony, alkohole i enzymy.

Jak działa piperyna?

Czarny pieprz był uważany już od paru lat za środek poprawiający pracę jelit, dzięki pobraniu od niego silnego ekstraktu jakim jest piperyna i skoncentorwaniu go w suplemencie, pozwoliło nam wykorzystać jego moc w całości.

Piperyna zwiększa ukrwienie naszych jelit, zwiększa emulujące i trawienne treści w naszych jelitach, a to z kolei poprawia zdolność aktywnego transportu substancji odżywczych z naszego układu pokarmowego. Przyjmowana z jedzeniem lub innymi suplementami, poprawi twoją zdolność do absorbowania substancji odżywczych i zatrzymywania ich w twoim organizmie.

Dawkowanie piperyny:

Używanie ekstraktu z czarnego piperzu w celu zwiększenia absorpcji innych suplementów, które są glukuronizowane (np. Kurkumina) zwykle wymaga przyjmowanie około 20 mg bioaktywnej piperdyny.

Zachowywanie środków ostrożności:

Czarny pieprz nie może być spożywany w nadmiarze 1 łyż dziennie, kiedy w tym samym czasie przyjmujesz leki takie jak digoksyna czy fenytoina. Szybkość z jaką wątroba usuwa te lekarstwa spowalnia w momencie, kiedy do organizmu jest dostarczana zbyt duża ilość ekstraktu z pieprzu.

Gdzie można kupić piperynę?

Jeśli chcesz kupić produkt w tabletkach, kup je na stronie the Amazon. Jeśli wolisz formę sproszkowanego  ekstraktu, wejdź na naszą stronę.

czytaj  Czy twoja skóra staje się bezbłędna dzięki Pure Foundation, czy jest to mit? Dowiedzmy Się.
Tomasz Raczyk
O Tomasz Raczyk 285 artykułów
Nazywam się Tomasz Raczyk. Od lat moim zamiłowaniem jest medycyna alternatywna i filmowanie ptaków w przyrodzie. Ukończyłem studia medyczne z wynikiem bardzo dobrym. Obecnie piszę praca doktorską. W wolnych chwilach montuje filmy o przyrodzie.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*