Co to jest urynoterapia i jakie ma znaczenie dla organizmu

twojnajlepszyszpital.pl
twojnajlepszyszpital.pl
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Czasami bywają sytuacje, że tradycyjna medycyna zawodzi, wówczas sięgamy po alternatywne rozwiązania, nawet wtedy gdy są one nieprzyjemne. Tak jest np. w przypadku urynoterapii. Ten sposób kuracji budzi liczne kontrowersje, ponieważ w tej metodzie leczenia wykorzystuje się własny lub cudzy mocz. W zależności od stopnia i uciążliwości schorzenia, urynoterapia może być stosowana wewnętrznie i zewnętrznie. Zewnętrznie – do moczenia, zmywania, nacierania, płukania lub okładów. Wewnętrznie – poprzez picie własnego moczu, jeden lub kilka razy w ciągu nawet kilku tygodni. Podsumowując stosowanie terapii opierającej się na urynie jest bardzo proste, tanie i nie wymaga wielkiego przygotowania.

Urynoterapia na włosy.

Korzystając przez dłuższy czas z urynoterapii u wielu osób zauważalne jest niemal całkowite zahamowanieprocesu łysienia i wypadania włosów, ale także wzmożony przyrost nowych włosów. Dzieje się tak za sprawą składników zawartych w urynie dzięki, którym następuje ogólna poprawa ich kondycji. Wystarczy niewielką ilość świeżego moczu dodać do szamponu lub odżywki, które stosujemy do pielęgnacji naszych włosów.

Urynoterapia na trądzik.

Zwolennicy urynoterapii stwierdzili, iż mocz zwalcza nie tylko trądzik, ale sprawia, że częściowo zmniejszają się blizny potrądzikowe. Wystarczy mocz wykorzystać do sporządzenia okładów, bądź do przemywania twarzy np. zamiast toniku.

Urynoterapia – dawkowanie.

Osoby specjalizujące się w urynoterapii, uważają że samodzielnie można pić co najwyżej pół szklanki porannego moczu dziennie. Zalecają rozrzedzić go wodą lub dodać mocz do soku. Przyjmowanie takiej dawki ma działanie profilaktyczne, zwiększając dzięki temu odporność naszego organizmu.

Urynoterapia w kosmetyce.

Współczesna moda na medycynę niekonwencjonalną spowodowała, że urynoterapia jest wykorzystywana także do celów kosmetycznych. Składniki wchodzące w skład uryny: liczne składniki mineralne, witaminy, enzymy, wiążący wilgotność mocznik, przeciwciała oraz hormony, powodują, że procesy metaboliczne i regeneracyjne w skórze przebiegają szybciej i sprawniej. Poza tym używany w kosmetykach mocznik działa na skórę nawilżająca, zmiękczająco i przeciwświądowo, powodując, że skóra staje się gładka i jędrna.

czytaj  Sugarept opinie + forum, cena, gdzie kupić, tabletki na cukrzycę, skład, Allegro, apteka

Przeciwwskazania do stosowania urynoterapii.

Zasadniczym przeciwwskazaniem do stosowania urynoterapii jest blokada psychiczna przed wykorzystaniem własnego lub cudzego moczu do celów leczniczych. Poza tym nie należy korzystać z urynoterapii po chemioterapii, naświetleniach radioaktywnych oraz podczas zażywania leków przeciwdepresyjnych, psychotropowych, antybiotyków i środków przeciwbólowych.

Tomasz Raczyk
O Tomasz Raczyk 347 artykułów
Nazywam się Tomasz Raczyk. Od lat moim zamiłowaniem jest medycyna alternatywna i filmowanie ptaków w przyrodzie. Ukończyłem studia medyczne z wynikiem bardzo dobrym. Obecnie piszę praca doktorską. W wolnych chwilach montuje filmy o przyrodzie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*