Chromoterapia – leczenie kolorem.

twojnajlepszyszpital.pl
twojnajlepszyszpital.pl
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Chromoterapia, czasami nazywana koloroterapią lub światłoterapią jest alternatywną metodą leczenia, która wykorzystuje poszczególne barwy w celu wywołania pozytywnych reakcji w organizmie człowieka. Podstawowa zasada chromoterapii brzmi niezwykle prosto: energia to barwa, zimne kolory ochładzają, a ciepłe rozgrzewają.

Chromoterapia – leczenie kolorem.

Kolory od zawsze są w naszym środowisku. Domu, pracy w pomieszczeniu lub na zewnątrz, świadomie lub nie, ale zawsze czujemy wpływ koloru. Dlatego kolorystyka, którą się otaczamy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Jeżeli jesteśmy zdrowi, ta częstotliwość jest niezachwiana. Natomiast gdy chorujemy, ulega zakłóceniom. Wówczas precyzyjnie dobrana chromoterapia może pomóc w zdiagnozowaniu zakłócenia jej, a dawka właściwych kolorów osiągnąć równowagę psychiczną i fizyczną. Przeważnie w leczeniu zastosowane są ćwiczenia polegające na umieszczeniu leczonej osoby wokół kolorów mających pozytywny wpływ na jego doznania i samopoczucie i patrzeniu się przez kilka minut w dany kolor. Dzięki temu mózg człowieka w zależności od potrzeb, wycisza się lub pobudza do myślenia. Poza tym należy zaznaczyć, że ta forma terapii jak każda inna wymaga konsekwencji.

Chromoterapia w wannie.

Obecnie w domach osób zapracowanych i zabieganych, szukających chwili wytchnienia i odpoczynku świetnie sprawdzą się wanny z chromoterapią. Wykorzystanie w wannach działania kolorów wytworzy poczucie, równowagi, wyciszenia, harmonii w organizmie człowieka oraz złagodzi różnorodne napięcia. Poza tym możliwość ustawienia odpowiedniego programu świetlnego, w zależności od samopoczucia pozwoli cieszyć się relaksem.

Zastosowanie koloroterapii.

Chromoterapia odnalazła zastosowanie w terapiach wspomagających leczenie chorób ciała i umysłu. Terapia kolorami wykorzystywana jest między innymi do złagodzenia symptomów chorób układu pokarmowego i oddechowego, migren, depresji, nerwobóli i bezsenności. Ponadto odkryto jej ogromny wpływ w terapii osób upośledzonych, polegającej między innymi na wyciszaniu, uspokojeniu czy złagodzeniu agresji.

czytaj  Nutrivix - prawdziwe opinie, jak to zrobić - składniki

Chromoterapia – znaczenie kolorów.

Niekiedy nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielką rolę odgrywają kolory w naszym życiu. Niejednokrotnie bagatelizujemy ich znaczenie, a co za tym idzie, ich wpływ na nasze samopoczucie, stan psychiczny czy fizyczny. Współcześni chromoterapeuci udowodnili, że kolory potrafią wpływać na nasze usposobienie i nastrój. Na przykład nerwy i zdenerwowanie ukoi barwa zielona, natomiast kolor czerwony pobudza sprawność umysłową, poprawia samopoczucie i dodaje energii. Inne działanie terapeutyczne ma barwa biała, który w dużej dawce działa wstrząsowo i przełomowo, sprawiając, że następuje się nowy etap w życiu człowieka. Jest on odpowiedzialny za równowagę w organizmie. Często utożsamia się go ze słońcem, dlatego tak bardzo lubimy słoneczne dni i kąpiele.

Tomasz Raczyk
O Tomasz Raczyk 366 artykułów
Nazywam się Tomasz Raczyk. Od lat moim zamiłowaniem jest medycyna alternatywna i filmowanie ptaków w przyrodzie. Ukończyłem studia medyczne z wynikiem bardzo dobrym. Obecnie piszę praca doktorską. W wolnych chwilach montuje filmy o przyrodzie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*