Cała prawda o tabletkach odchudzających Adipex

twojnajlepszyszpital.pl
twojnajlepszyszpital.pl
[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Schudnij błyskawicznie, skuteczna dieta bez efektu jo-jo, najlepszy preparat na rynku – to tylko niektóre slogany, które jeszcze kilka lat temu można było spotkać na ulotkach reklamujących rewelacyjne tabletki na odchudzanie Adipex. Początkowy entuzjazm szybko jednak ustąpił miejsca zakazowi, który w 2010 roku został wprowadzony na wszystki preparaty zawierające sibutraminę lub związki pochodne.

Zakaz sprzedaży tabletek odchudzających Adipex oraz innych zawierających sibutraminę został wprowadzony na terytorium całej Unii Europejskiej po negatywnej ocenie tabletek przez Europejską Agencję Leków. Instytucję zajmująca się oceną bezpieczeństwa preparatów wprowadzanych do obrotu zaniepokoiła duża ilość pojawiających się zgłoszeń związanych z negatywnym oddziaływaniem tabletek odchudzających Adipex.

Cała prawda o tabletkach odchudzających Adipex

Dla osób, które w tabletkach odchudzających Adipex upatrywały szansy na skuteczne zrzucenie kilku kilogramów informacja o zakazie sprzedaży była prawdziwym ciosem, ponieważ tabletki pozwalały na zrzucenie nawet 25 kilogramów w ciągu niespełna miesiąca. Niestety raport EMA nie pozostawił na producentach leku „suchej nitki”. Wśród najczęściej pojawiających się efektów ubocznych należy wymienić problemy z zasypianiem, drażliwość, nudności, biegunki oraz zaparcia. U niektórych osób pojawiały się także palpitacje serca oraz halucynacje. Dlaczego tabletki odchudzające Adipex okazały tak niebezpieczne dla pacjentów?

Za występowanie efektów ubocznych w trakcie przyjmowania tabletek odchudzających Adipex odpowiedzialny jest czynnik aktywny leku – sibutramina, której oddziaływanie zbliżone jest do działania amfetaminy. Po wprowadzeniu zakazu sprzedaży tabletek odchudzających o działaniu anorektycznym dość szybko zaczął funkcjonować w naszym kraju tzw. „czarny rynek” zajmujący się dystrybucją tabletek odchudzających Adipex. Niestety mimo ostrzeżeń klientów na zakazane tabletki odchudzające nie brakuje, ale warto zdawać sobie sprawę z tego, że przyjmowanie leków zawierających sibutraminę może skończyć się nie tylko ciężkim uzależnieniem, ale nawet zgonem. Dlatego parafrazując słowa Ministera Zdrowia i Opieki Społecznej pozwolimy sobie na hasło, które powinno brzemić: Aipex albo zdrowie…wybór należy do Ciebie, ale niech to będzie właściwy wybór.

czytaj  Jak skutecznie zredukować wagę

 

Uboczne skutki stosowania tabletek odchudzających Adipex

Szczupła sylwetka jest dla wielu osób borykających się z otyłością celem, do którego dążą za wszelką cenę, nie zważając na ewentualne konsekwencje przyjmowania tabletek odchudzających. Uporczywie powtarzane w każdej reklamie ostrzeżenia przed możliwością wystąpienia negatywnych reakcji organizmu na aktywne składniki leków zdają się nie przemawiać do tych, dla których zrzucenie kilku kilogramów jest ważniejsze niż zdrowie czy życie.

Od wprowadzenia zakazu sprzedaży tabletek odchudzających Adipex upłynęły już 3 lata, ale na forach internetowych poświęconych odchudzaniu w dalszym ciągu znaleźć można ogłoszeniodawców, którzy na potwierdzonej skuteczności zakazanych tabletek chcą zarobić. Zakaz sprzedaży tabletek odchudzających Adipex został wprowadzony po tym, jak do Europejskiej Agencji Leków zaczęły docierać sygnały o efektach ubocznych, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia a nawet życia. Do najczęściej występujących efektów ubocznych łączonych z przyjmowaniem tabletek odchudzających Adipex należą między innymi:

– suchość w ustach

– drażliwość

– nudności

– wymioty

– biegunki lub zaparcia

– trudności z zasypianiem

– niekontrolowane tiki

– zaburzenia rytmu serca

– zaburzenia widzenia

To tylko niektóre z najczęściej zgłaszanych efektów ubocznych pojawiających się w przypadku długotrwałego stosowania tabletek odchudzający Adipex. Potwierdzona wysoka skuteczność tych tabletek odchudzających okazała się wobec tego obciążona poważnymi następstwami. Dla osób pragnących się odchudzać historia Adipexu oraz innych tabletk na odchudzanie zawierających sibutraminę powinna być ostrzeżeniem i wskazówką na przyszłość, by przed zastosowaniem jakiejkolwiek kuracji odchudzającej zapoznać się ze składem i ewentualnymi konsekwencjami będącymi następstwem stosowania konkretnych tabletek odchudzających, bo może się okazać, że krótkotrwały spadek masy ciała będzie się wiązał z długotrwałym leczeniem ewentualnych skutków ubocznych.

Przemyt szczęścia, czyli dlaczego sprzedaż zakazanych tabletek odchudzających kwitnie na wiosnę?

Pierwsze promienie wiosennego słońca sprawiają, że zaczynamy myśleć o zbliżającym się lecie, kiedy to zwiewna odzież odkryje wdzięki. Dla wielu osób wiosna wydaje się być najlepszym momentem, by zacząć terapię odchudzającą. W takich sytuacjach na przysłowiowy pierwszy ogień idą osiągnięcia współczesnej farmakologii, czyli tabletki odchudzające.

czytaj  Erofertil - gdzie kupić najtaniej, jak to działa?

Skuteczność terapii odchudzającej prowadzonej z zastosowaniem tabletek odchudzających zależy przede wszystkim od użytego w formule tabletek związku aktywnego, który ma za zadania przyspieszyć spalanie tłuszczu lub zmniejszyć łaknienie. Na rynku nie brakuje tabletek odchudzających o potwierdzonej skuteczności oraz braku niepożądanych efektów ubocznych, ale bardzo wiele osób decyduje się na zakup zakazanych tabletek zawierających niebezpieczną dla zdrowia i życia sibutraminę. Każdego roku w okresie przesilenia wiosennego zdarzają się spektakularne akcje policji, w których główną rolę grają tabletki odchudzające typu Apedix lub Meridia. Wysoka skuteczność wymienionych tabletek odchudzających, które pozwalają zrzucić nawet 25 kg w ciągu miesiąca obciążona jest niestety ryzykiem wystąpienia niebezpiecznych dla zdrowia lub życia reakcji ubocznych. Między innymi dlatego Europejska Agencja Leków wprowadziła w 2010 roku zakaz sprzedaży tabletek zawierających sibutraminę.

Z chwilą wprowadzenia zakazu sprzedaży wymienionych powyżej tabletek odchudzających zaczął się rozwijać nielegalny handel tabletkami odchudzającymi. Przemytnicy tworzą wyspecjalizowane grupy, które zajmują się dystrybucją tabletek mimo ich zakazu. Osoby, które chciałyby kupić niebezpieczne tabletki odchudzające muszą być jednak na baczności, ponieważ będąca pochodną amfetaminy sibutramina może doprowadzić do uzależnienia oraz naprawdę poważnych efektów ubocznych takich jak nudności, wymioty, stany depresyjne, suchość w ustach, zaburzenia rytmu serca i widzenia.

Objawy związane z przyjmowaniem tabletek odchudzających z sibutraminą mogą być jeszcze poważniejsze jeśli pochodzą one z niewiadomego źródła i tak naprawdę nie ma możliwości, żeby potwierdzić ich faktyczny skład. Farmaceuci biją na alarm i ostrzegają – nie warto ryzykować zdrowia i życia dla osiągnięcia iluzorycznego celu, lepiej metodą małych kroczków i zmianą stylu życia zadbać o trwałe przemiany i szczupłą sylwetkę na długie lata, bo przecież w zdrowym ciele, zdrowy duch.

 

Tomasz Raczyk
O Tomasz Raczyk 366 artykułów
Nazywam się Tomasz Raczyk. Od lat moim zamiłowaniem jest medycyna alternatywna i filmowanie ptaków w przyrodzie. Ukończyłem studia medyczne z wynikiem bardzo dobrym. Obecnie piszę praca doktorską. W wolnych chwilach montuje filmy o przyrodzie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*