Acai Berry – gdzie kupić, jak to działa? Sprawdzić, opinie

 

Acai Berry Atrybuty nazwy
botaniczna: Euterpe oleracea

Podobnie skrzyżowanie winogron i jagody, Acai (czyt AH-ech ee) jagoda jest mała, czerwonawo-fioletowy drupe składający klastra nasion, a tylko około 15 procent i tak jest jadalny zbierane od znajdując wokół dorzecza Amazonki w Ameryce Południowej wysoki, szczupły palmami. Te jagody są również dość łatwo psujących się, ale mają istotne cechy odżywcze gdy spożywane świeże.

Tradycyjne zastosowań acai owoców włączyła leczenie biegunki, infekcje pasożytnicze, krwotoki i owrzodzenia. Jako żywność, miąższ acai w plemiennej Amazon pasa jest często mieszany z warzyw skrobiowych korzeń manioku i spożywane jako owsianki.

smak jest często opisywany jako przypomina owoców leśnych i czekolady. Można go znaleźć w dużych supermarketach i sklepach ze zdrową żywnością na całym świecie, zwykle w postaci soku lub herbaty zamiast świeże, po prostu dlatego, zachęcając z Amazonii z substancji odżywczych nienaruszone jest skomplikowanym procesem.

Inne zastosowania dla jagody Acai zawierają naturalnego barwnika spożywczego, kosmetyki, kremy przeciw starzeniu skóry, szampony i odżywki, a także w suplementach diety. Drogie produkty acai oparte były szeroko hiper jako posiadające znaczny potencjał odchudzania, ale pod tym względem, naukowo mówiąc, wciąż się jury. W rzeczywistości, Federalna Komisja Handlu ogłosił na początku 2012 roku, że zwróciła sądów federalnych, aby tymczasowo zawiesić działalność stron internetowych, marketingu produktów Acai Berry odchudzania.

Korzyści zdrowotne wynikające z Acai Berry

Lista ta mała berry atrybutów zawiera wysoki poziom aktywności antyoksydacyjnej podobny do żurawiny, ale więcej niż to, co stwierdzono w jagody i truskawki. Orac wartości (ORAC) pomiar przeciwutleniacz moc miąższu owoców Acai / proszek skóra podobno mają najwyższą wartość ORAC wśród owoców i warzyw, lub 10 razy więcej przeciwutleniaczy niż czerwone winogrona.

czytaj  Cellinea - cena, dawkowanie, forum

Acai owoców o niskiej zawartości cukru, ale zawiera doskonałe ilości wapń, błonnik, witamina A i zawiera również związki, takie jak resweratrol antocyjany i cyjanowanie i kwasu ferulowego, które nie tylko dają owoce i warzywa odrębny ich koloru, lecz również współpracować z flawonoidów bronić organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. W rzeczywistości, Acai Berry zawierają od 10 do 30 razy więcej energii niż antocyjanów czerwonego wina. Korzystne kwasy tłuszczowe, takie jak kwas oleinowy, o takich samych olejów występujących w oliwie z oliwek, jest inny silny punkt i zdrowych poziomów błonnika utrzymać układ funkcjonuje sprawnie.

właściwości zawarte inAcai Berry może pomóc uniknąć problemów zdrowotnych, takich jak zapalenie stawów, otyłość, zaburzenia erekcji, chorób neurologicznych i alergii. Badania laboratoryjne wykazały je mieć pozytywny wpływ na dolegliwości związanych ze stresem oksydacyjnym, choroby serca i raka.

Acai jagody powinny być spożywane z umiarem, ponieważ nadal zawierają cukier, nawet jeśli w niższych poziomach niż inne owoce. Pamiętaj, fruktoza może być szkodliwe dla zdrowia w nadmiernych ilościach.

Acai Nutrition Facts

Porcja: 3,5 uncji (100 g), AMT. Per Serving% dziennej

Wartość * Kalorie 70Calories z Fat50 Tłuszcz 5% Nasycone FAT2 G8 G8% Trans Fat0 g 0% Cholesterol </ Mocne> 0 mg0% sodowy 10 mg0% Węglowodany 4 G1% pokarmowy Fiber2 G8% Sugar2 g Białko 1 gVitamin 15% witaminy C, 0 % Wapno 2% Żelazo 0%

* Procent dziennego zapotrzebowania są oparte na diecie 2000 kalorii. Twoje dzienne wartości mogą być wyższe lub niższe, w zależności od Twoich potrzeb kalorycznych. </ Em>

Badania przeprowadzono na Acai Berry

Badania opublikowane w połowie 2011 roku poinformował, że jagody Acai nie tylko oferuje potencjalne korzyści dla zdrowia z powodu jego zdolności antyoksydacyjne wychwytujących, ale również hamuje aktywność biologiczną, która pogorszyć integrity.1 komórkową

Badanie z września 2012 roku odnotowano wpływu pulpy z jagód Acai na chemicznie indukowanym raka nabłonka pęcherza u myszy, a także częstość występowania i wielości rak z komórek przejściowych (TCC). Po 10 tygodniach leczenia, leczenie pulpy Acai stwierdzono zmniejszenie częstości TCC, multipletowość i proliferację komórek nowotworowych, a także znacząco zmniejszają uszkodzenia DNA. Autorzy badania wykazały, że pozytywny Acai Berry leczenie miazgi było prawdopodobnie spowodowane przeciwutleniacz owocu abilities.2

czytaj  Ból w stawach kolanowych i biodrowych

Celem innego badania była ocena, jak miąższ owoców Acai wpływa metaboliczne ryzyka choroby. Bierze udział 10 osób dorosłych z nadwagą biorąc 100 g miąższu Acai dwa razy dziennie przez miesiąc. Przed badaniem, glukozy krwi u osobnika, ciśnienie krwi, cholesterol, trójglicerydy i innych biomarkerów zmierzyć.

Na końcu procesu 30 dni badacze stwierdzili, zmniejszenie stężenia glukozy na czczo, poziom insuliny i całkowitego cholesterolu; jednak nie stwierdzono wpływu na ciśnienie krwi. Naukowcy stwierdził, że masa Acai owoców zmniejszone poziomy wybranych znaczników metabolicznych chorób u osób z nadwagą, co oznacza, że ​​dalsze badania, w tym na choroby serca i / lub cukrzycy typu 2 są warranted.3

Acai Berry Zdrowe Przepisy: Jagoda Acai smoothie

Składniki:

✓ 1 ½ filiżanki mleka migdałowego niesłodzone

✓ 1½ banany

✓ 1 na napoje mrożone jagody

✓ 1 na napoje mrożone truskawki

✓ 1 Acai zamrożone koktajl Pack lub 1 filiżanka soku Acai

✓ ľ do 1 kubka lodu

Procedury:

Ten przepis używa acai owoców w jej najbardziej dostępnych, szczyt świeżości, sans dodatku cukru. Umieść wszystkie składniki w blenderze, procesu i ciesz się! Ten przepis służy dwóm. (Uwaga. W przypadku korzystania z soku, mleka migdałowego wyciąć aż do ½ szklanki)

AcaiBerry Ciekawostki

Acai, suplement odcinkowych dla osób w amazońskich lasów tropikalnych regionach, zostały zebrane w ten sam sposób od wieków. W 60- do 80-foot palmy są skalowane przez pracowników, którzy wyciąć gałęzie, a następnie wsunąć z powrotem w dół gładkie, smukłe pnie się na ziemię.

BecauseAcai Berry tak niskiej zawartości cukru i kwasu, który chroni większość owoców, muszą być zbierane, przetwarzania, pamięci flash pasteryzowane i szybko zamrożone przed przewiezieniem na Amazon. Jeśli pozostawiony bez rozpoznania, owoc będzie utleniać, brązowieją i tracą swoje dobroczynne składniki odżywcze.

Streszczenie AcaiBerry

Aż dziesięć lat temu i tak, Acai Berry były niespotykane przez nikogo poza regionami amazońskich. Pozornie noc (dzięki internetowi), stały się nowe pożywienie obiecując niesamowite możliwości odchudzania. Ale wtedy, raporty zaczęły odlewania poważne wątpliwości co do tych roszczeń, zwłaszcza ze względu na pojawienie się liczne (i drogie) Acai Berry suplementy diety oparte zalewają internet.

czytaj  Kwasy Omega-3 - przełom w dietetyce

Ponieważ tak wiele sprzecznych raportów, uczelni i badań klinicznych zostały wszczęte dostać się do dolnej części kontrowersje dotyczące tego, co ten mały południowoamerykański berry faktycznie oferuje odżywczo. W wyniku tego, jak blisko każdego innego pożywienia roślinnego Acai Berry również zawierać wiele korzystnych związków, takich jak silnych antyutleniaczy, błonnika, jednonienasycone kwasy tłuszczowe, wapń, błonnik, witamina A i antocyjany, kliniczne okazały się korzystne dla zdrowia.

"

Tomasz Raczyk
O Tomasz Raczyk 366 artykułów
Nazywam się Tomasz Raczyk. Od lat moim zamiłowaniem jest medycyna alternatywna i filmowanie ptaków w przyrodzie. Ukończyłem studia medyczne z wynikiem bardzo dobrym. Obecnie piszę praca doktorską. W wolnych chwilach montuje filmy o przyrodzie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*